Myself
Favourite
Fun
Linux
Windows
Docs
Zákony
Sites

Rasto's homepage

linux counter logo
Brainbench score 4.08
19-Dec-2004
slashdot.org published an article about $2.6M fee for company Diabold that produced buggy election machines for US election in 2004. Following shoule have earned +5 Insightfull instead of Funny:
The problem is not with crappy software or rigged machines. The problem we face is that, when a bunch of American voters stood up and protested that they were too stupid to use paper ballots properly, we tried to come up with a pre-school level voting machine instead of saying, "Okay, some people really ARE too stupid to vote."
1-Dec-2004
slashdot.org published an article about Korean women that is walking again after 20 years being paralysed - thanks to stem cell research. Following earned +5 Funny in the discussion:
gunmenrock (742305): Walking is nice and all....
Anonymous Coward: Take out the trash, pick up around the house, make dinner, put the kids to bed, and she's all yours, dude.
LDoggg_ (659725): I tried that, but after all that work I was tired and went to bed with a headache.
16-Nov-2004
Patrick J. Volkerding, tvorca distribúcie Slackware, je vážne chorý. Informoval o tom v správe uverejnenej na slackware.com. Slackware nedávno oslávil 10 výročie svojho vzniku. Dĺžka jej existencie je priam neuveriteľná, zvlášť keď si človek uvedomí, že Patrick ju držal nad vodou prakticky sám. V jednom interview odhadol Patrick počet používateľov Slackware-u na dva milióny. Sám Slackware používam už asi od roku 1996 a myslím si, že Patrickovo dielo má značný pozitívny vplyv na moju profesnú kariéru. Držím Patrickovi palce, aby sa čím skôr dal dohromady.
3-Nov-2004
Tak už je jasné, že v Bielom Dome bude ďalšie štyri roky vladnuť naďalej George W. Bush. Hoci plány Johna Kerry-ho sa výrazne nelíšili od Bushových, osobne by som dal prednosť výmene na poste prezidenta USA. Pre mňa totiž uplynulé štyri roky Bushovej vlady znamenajú prijatie Patriot Act, DMCA, vyvolanie vojny v Iraku kvoli zbraniam hromadného ničenia, ktoré sa nenašli, zavádzanie biometrických dokladov, ktoré považujem za zásah do súkromia atď, atď. Nech nám je útechou, že svoje posty majú opustiť Donald Rumsfled (minister obrany) a John Ashcroft (minister spravodlivosti).
30-May-2003
Na webových stránkach navštevovaných najviac američanmi, som sa neraz stretol s heslom, podľa ktorého: Tí, ktorí sú ochotní vymeniť osobné slobody za bezpečnosť, si nezaslúžia ani jedno ani druhé. Vždy som to čítal s akýmsi pocitom, že než sa ohrozenie osobných slobôd dostane k nám na Slovensko svetový ošiaľ boja proti terorizmu vymizne. Preto som dnes s rozčarovaním sledoval poslanca SMK, ktorý práve obmedzenie osobných slobôd u nás označil za pravdepodobnú nevyhnutnosť. Nedajme si svoje slobody. Chráňme svoje súkromie a svoje práva.
19-May-2004
Tak nám prešli softwarové patenty. Ako slovákovi je mi divné, že náš zástupca (s 3 hlasmi) nezanechal ani stopu v hlasovaní, ako vidno v prepisoch zo zasadnutia. Neviem či je to "lepšie" ako konanie zástupcu Česka (5 hlasov), ale to sa asi dalo čakať. Na zamietnutie softwarovych patentov chýbalo 7 hlasov.
15-Oct-2003
Teda neviem co sa deje, ale zaciatkom oktobra zomrel len o par rokov starsi kolega co odisiel nedavno z nasej firmy, pred par dnami zomrel sused, dva dni na to som cakal dlho u doktora, lebo vypisoval umrtny list a o par dalsich dni sa na aute zabil manzel detskej lekarky, ku ktorej obcas chodim so svojim dietatom.
10-Sep-2003
Privacy International - Slovakia:
Pri prehliadke domu je polícia povinná predložiť povolenie na prehliadku domu ihneď alebo do 24 hodin.
No paráda.
26-Aug-2003
Root.cz:
Dňa 1.9.2003 sa bude v Európskom parlamente prejednávať návrh zákona, ktorý by v Európskej únii legalizoval softwarové patenty. Pretože je legalizácia softwarových patentov veľkou hrozbou otvorenému softwaru, koná sa 27.8.2003 v Bruseli demonštrácia proti softwarovým patentom v Európskej únii.
Do demonstracie online sa mozete (tak ako aj tato stranka) zapojit aj vy.
11-19-Aug-2003
Absolovoval som kontrolu zdravotneho stavu po operacii. Stravit tyzden na nemocnicnej strave je vskutku zivotu nebezpecne
4-Aug-2003
Miestne inzertne noviny uverejnili inzerat ponúkajúci predaj kancelarskeho zariadenia banky.
  • 7:50 rano - vratnik: začneme až o deviatej.
  • 8:55 - pred budovou sa vinie 150-metrový rad ludi.
  • 9:15 - vzdavam to a vraciam sa do práce.
  • 10:00 - už z diaľky vidno, že rad sa pohol asi tak o 20 metrov. Začína mi to byť smiešne
  • 13:20 - rad je preč. Rovnako aj takmer všetko čo bolo na predaj. Z toho čo zostalo ma najviac zaujali počítačky peňazí. To by bola dobrá dekorácia do obývačky no nie?
2-Aug-2003
Peříčko: Manželka uspokojí, ale nenadchne.
31-Jul-2003
Nic netrva vecne,
ani laska k jedny slecne. Jiri Sovak

Copyright 2001 (c) rastos Best viewed with standards compliant browser.
Valid HTML 4.01! this site conforms to CSS2